Орест (forko) wrote,
Орест
forko

Віктор Хведорович і патріарх Кириїл

Віктор Хведорович,  шаркаючи страусиними туфлями по паркету з червоного дерева, показував Патріарху Кириїлу свою скромну Межигірську обитель на ламінованій карті на всю немаленьку стіну .
- Отут у нас  клубний домік. Фінська «Хонка» робила . Ну типу натуральне дерево, екологічно чисте, всі діла. Отам  поля для гольфу, англічани садили А там трохи далі мисливський дворик. Ну там, як вполювали кабана з вишки випить –закусить. Далі заповідний парк, а там пеньки де я кожен, ну, майже кожен день, бігаю. - знітився Віктор Хведорович під насмішливим поглядом патріарха.
-              А скажіть отче, чого це Ви на бронепоїзді приперлись, як Ленін, чи той, як його, корейський Мао Цзедун? Я своїм сказав – всьо перекрили, всіх розігнали, вхід по перепустках - враг не пройдьот.
-              В складні часи живемо сину мій духовний – поважно відповідав Кириїл – ніколи не знаєш де і коли їб.. Грім вдарить небесний. А в тебе тут, читав, райвідділки штурмують. Тому на Бога надійся і сам не дрімай.
-              Мудро каже отче – засопів Віктор Хведорович – Тому і позвав вас. Порадитись з  вами хотів. Я вже немолодий знаєте, жити мені не так багато, тому хотів би, так сказать, вопрос про небеса рішить. Ну, щоб там прийняли як полагається.
-              Не печалься  справами небесними раб божий Віктор. – лукаво усміхнувшись сказав Кириїл поправляючи рясу на пагонах -  З ними я тобі поможу. І ти мені поможи з справами земними:   землиці ікиївської дай на храми, авто, шо на митниці застоялись на Лавру направ, з Володимир Воломировичем спільну мову знайди,  а решта не твій клопіт - внесем тебе в списки благодійників божих. A! І бумаженцію-меморандум про співпрацю тут підмахни, пустякову. Кров з пальця, правда, доведеться взяти…
-              Ваші б слова та Богові у вуха. Та сумніви мене гризуть.  Грішний же я отче – щиросердечно зізнався раб божий Віктор Хведорович  поставивши ноги на антикварний письмовий  стіл - натворив я ділов, що й признатись соромно. А ну св. Петро перечитає мою життєву книжку і витурить мене на віки вічні в колонію, тобто в пекло,  без права чистилища…
-              Погано Ви читали історію, Віктор Хведорович – усміхнувся Кириїл – князь Володимир он тисячу наліжниць мав, бенкетував та воював і святим в нашій церкві став і лик його в святій Софії стоїть. Тому підписуйте кров’ю ось тут і ось тут, хто-зна, можливо і вас, через декілька років зарахуємо до лику святих.. – і розтянувшись в усмішці тихцем добавив – посмертно.
Tags: віктор хведорович
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments