?

Log in

No account? Create an account
око

forko

Горище

Риплять зачовгані сходи по дорозі до неба


Previous Entry Share Next Entry
око
forko

7 причин щоб переглянути фільм "Іван Сила"!

10Побував вчора з львівськими блогерами на показі "Івана Сили". Фільм однозначно вартий перегляду, з наступних причин:
1. Це народження справжнього українського супергероя, куди там бетменам і суперменам.
2. Фільм українською мовою, який, що цікаво, зняла команда переважно зі сходу Україну, наприклад в головній ролі атлет з Донецька, а режисер родом з Запоріжжя.
3. Фільм пропагує традиційні цінності, на яких варто виховувати дітей - "Сила в правді" і "Правда завжди переможе!".
4.Тут немає примітивного гумору та  сексуальних сцен, і навіть бійки подані видовищно, але без бризок крові та розкиданих кишок.
5. В фільмі про найсильнішого чоловіка в минулому, зіграли  одні з найсильніших людей сьогодення - реальні богатирі Дмитро Халаджі та Василь Вірастюк.
6. Біографія Дмитра Халаджі варта окремого фільму - з інваліда дитинства він зумів стати чемпіоном та світовим рекордсменом. Під час зйомок фільму він зумів поставити ще один рекорд - його переїхало авто вагою понад 3(!) тонни!
7. Кротон -Фірцак - реальна людина, український борець, боксер, боєць вільного стилю, силач, артист цирку. 1928 року був визнаний найсильнішою людиною планети.

ivan
Трохи цікавих фактів з біографії Івана Фірцака:

 • Дід Кротона — Іван Вільхович — у лісі вбив ведмедя поліном, за що в селі його прозвали Силою.

 • Підлітком Кротон пошкодував корову і, впрягшись до плуга, сам зорав поле. Коли телиця пошкодила ногу, Іван приніс її додому на плечах.

 • Здійснив втечу із в'язниці, вирвавши ґрати.

 • Виграв бій із японським борцем Токедзо, на 20 кг важчим.

 • В Іспанії на кориді Кротон голіруч переміг бика, звалив його на плечі та відніс до найближчого ресторану.

 • Міг спокійно тримати на витягнутих руках 30-літрові чавунні бідони з молоком.

 • Міг зрушити з місця дерев'яну хату.

 • У США Іван виконав рекламний трюк: ліг на землю й легкове авто переїхало йому через горло. Фотокартка цього номера обійшла чимало американських газет. Згодом він увів його до своєї програми під назвою «Людина під колесами машини».У 1927 р. власники концерну «Форд», на знак пошани, подарували Фірцаку іменний автомобіль.

 • Королева Англії подарувала йому унікальний пояс, манжети й шолом, прикрашений діамантами й рельєфним зображенням левів.

 • Іван розірвав 10-річний контракт із цирком раніше домовленого терміну й через суд виплатив власнику велику компенсацію — 100 тис. крон. Повернувся в рідне село в кінці 1930-х рр.

 • Коли угорці після окупації Закарпаття в 1939 році захотіли конфіскувати у Фірцака автомобіль «Форд», він розтрощив його кувалдою. За це був покараний, його посадили до в'язниці й побили.

 • Після встановлення радянської влади НКВД конфіскувало у Кротона всі його нагороди, відзнаки і навіть фотографії. У замовчуванні феномена Івана Сили в радянські часи відіграла значну роль доля його сина. 18-річний Іван Фірцак-молодший у повоєнні роки був засуджений за сфабрикованою справою у приналежності до ОУН на 25 років таборів, із яких майже вісім відсидів. Він був великою надією для свого батька, уславленого атлета. Адже завжди виступав із ним у парі й був чемпіоном УРСР з боксу в перші повоєнні роки.

Трохи цікавих фактів з біографії Дмитра Халаджі:

 • У віці 4 років отримав опіки, перекинувши на себе чайник з окропом, при цьому було ушкоджено 45 % тіла. Дмитро переніс 7 операцій і 12 переливань крові, лікарі не вірили, що хлопець зможе ходити – його визнали інвалідом з дитинства, тож він і донині перебуває на обліку як людина з обмеженими фізичними можливостями.

 • З 10 років займався боротьбою, потім дзюдо, самбо, рукопашним боєм, армрестлінгом та гирьовим спортом.


 • У 15 років став чемпіоном України з рукопашного бою. Пізніше здобув титул чемпіона України з народної боротьби, звання «Найсильнішого у Донбасі», зрештою став рекордсменом Книги рекордів Гіннеса України та Росії.

 • Дмитро Халаджі в 2011–2012 рр. працював у США (цирк «Ринглінг Бразерс»). З гастролями побував в 41 штаті.


 • Йому вдалося відразу на 10 кг побити рекорд легендарного античного силача Бібона, який мізинцем піднімав 152-кілограмовий камінь.

 • За Дмитром залишається поки й інше фантастичне досягнення  — «Чортова кузня»  — на його грудях кувалдами розбили три бетонних блоків вагою 700 кг, і при цьому Дмитро лежав на вістрях цвяхів!

 • Вичитавши, що триста років тому британець Томмі Тофіана зумів підняти три бочки з водою (вертикально одна на одній) загальною вагою 800 кг, Халаджі вже в наші дні переписав це досягнення на своє ім'я, піднявши трубу вагою 860 кг, а потім і на всі 1022 кг:  «Отримай, Британіє, і розпишися!».

 • Влітку 2012 року отримав пропозицію зіграти головну роль у фільмі «Іван Сила». Заради зйомок призупинив контракт з американським цирком.

А фільм вийшов цікавий, світлий та позитивний, хлопчикам дивитись обов'язково.
Tags:

promo forko june 18, 2013 11:43 46
Buy for 1 000 tokens
Цей добротний нащадок славних часів баб ці Австрії досі стоїть серед таких же кам'яниць квадрат у однієї з численних площ Ринок котрогось з галицьких міст. Його товстим стінам не страшна непогода, хоча й старечо порипують понівечені…

 • 1
я чомусь думав фільм про Піддубного.

Наявність Сумської та інших відбиває бажання дивитися

Дарма. І Сумська там на своєму місці - показує що краса може бути підступною та продажною)

Зате Халаджі такий няшечка, такий няшечка. А які карі очі має, ах :)

І усмішка в нього така добра-добра))

Якщо чесно від фрази "щось-там пропагує традиційні цінності" в мене починає сіпатись око.

Не вбий, не вкради, працюй чесно, кохай дружину - це все традиційні цінності, від цього сіпається око?)

Тоді подивлюсь і я. В кінотеатр не піду зараз,бо не виходить. Але скачати скачаю

Там є на що глянути.

справді гарний фільм. Команда - молодці. Оператору - окремий респект за загальну стилістику та цікаву складну роботу.

так, мені операторська робота також сподобалась, і анімаційні вставки були доречні.

такий позитивний опис - обов"язково подивлюсь. і факти з біографії цікаві...

Біографією Халаджі вчора Андрієнко відверто здивував. Він, як виявилось, справжній герой нашого часу, а Фірцак був його кумиром дитинства.Тому Халаджі відтермінував вигідний контракт в США, щоб знятись у цьому фільмі. Більше того, він дійсно схожий на нього обличчям!

Після такої реклами не залишається нічого, як тільки подивитись фільм :) Хоча трейлер спочатку не дуже вразив.

пасяб, це правильно)

жаль, шо всі ці пункти далекі від основного критерію - художня цінність. Судячи з трейлера - нульова.

Я не експерт. Для мене художня цінність фільму визначаться моїми враженнями (а вони позитивні) та бажанням переглянути його знову - в цьому випадку усе присутнє.

Не буду делать выводов о фильме, который еще не смотрел, но... На "Прошедший сквозь огонь" тоже было много хвалебных анонсов. А фильм не впечатлил. Местами интересно, местами муть, местами тупо.

"Іван Сила" мені сподобався більше ніж "Той хто пройшов скрізь вогонь".

(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
откровенно слабый фильм
смотрится дешево, а гордиться им только потому что он "наш", "про нас" да от того что на нас вышиваночки похожие - откровенно ущербная позиция: в ряду кинолент, его художественная ценность на уровне посредственного, с натяжкой, байопика с угодливым историко-этнографическим закосом на истоки шароварщины
не надо тужиться снимать УКРАИНСКИЙ фильм, снять надо современное (я не про форму), высоко профессиональное (даже артхаусное по градусу художественности) кино о котором все заговорят как о культурологическом событии вне границ. и не сомневайтесь, это спровоцирует подъем интереса к украине гораздо более высокого уровня, чем натужная и комичная шароварщина со стойким привкусом малобюджетности.
Идет этот кислый сироп про Силу парой сеансов, вторым экраном сейчас, дай бог неделю ему провсиеть в прокате. в зале было пять человек... мда

Ваше право так думати. Хоча можливо ви не зауважили, що фільм дитячий))
Між тим, в мукачівському кінотеатрі «Перемога», було 400 дітей, в Запоріжжі -350, які сприйняли кіно на «ура». В Ужгороді зал взагалі був переповнений і вкінці аплодували стоячи.

дискусія про традиційні цінності українців була дуже цікава)))) дякую)))

так, мені теж))

Хороший фільм. Пишу рецензію якраз.

так, те що потрібно дітям.

 • 1