Орест (forko) wrote,
Орест
forko

Дві вежі львівської цитаделі.

1 дот
Львівська Цитадель - єдиний в Україні комплекс фортифікаційних укріплень середини XIX ст., який дійшов до нашого часу майже без змін. Однією з причин будівництва Цитаделі стало повстання «Весна народів» 1848 року, що відбувалось і у Львові. Тоді австрійська влада влаштувала  артилерійський обстріл центральної частини міста. Щоб захистити себе від можливих повстань адміністрація прийняла рішення «знайти й організувати відповідні споруди під артилерію та воєнні запаси, які малими силами могли б стримати народ». Як наслідок було збудовано цитадель, що  складалася з системи фортів(бастіонів), які були  підсилені ровами з перекинутими через них дерев'яними мостами.  З метою маскування вогневих точок — оборонний периметр було засаджено каштанами і акаціями.У Першій світовій війні Львівська Цитадель не відіграла якоїсь важливої ролі. У 1914 році австрійські війська без опору залишили місто. У 1914–1915 роках у Цитаделі розміщувався російський гарнізон. У 1918–1939 роках на Цитаделі був розташований полк польської піхоти. Під час Другої світової війни на території Цитаделі діяв табір для військовополонених Stalag-328 «Tsutadell». Для підсилення охорони гітлерівці спорудили систему невеликих бетонних дотів, розташованих по колу на схилах гори, один з яких ви бачите на фото. Через концтабір «Tsutadell» пройшло 280 тисяч чоловік, з них 140 тисяч вмерло від голоду і хвороб. Після війни споруди Цитаделі використовувались як казарми. Заразу на цій території переважно склади та офіси комерційних фірм. Громадськість та архітектори довго ламали списи стосовно можливості/неможливості  використання веж у  новому статусі, цікаво глянути що відбувається зараз з ними.

2 вентиляційні шахти
Піднімаючись по горі зanderver помічаємо закинуті вентиляційні шахти, схожі на маленькі будиночки. Під землею тут бомбосховища.

3 панорама
Вдалині  панорама центральної частини міста, яка звідси чудово прострілювалась.
4 хрест
 Хрест жертвам концтабору.
5 напис на хресті

цитад1
"Бабло перемогло всьо" Одна із веж (вежа №2) сьогодні функціонує як готель.

 Вона ж під час війни, коли у цитаделі розміщувався концтабір. Джерело
цитад2
Зараз тут усе чисто і гарно. Архітектори та ландшафтні дизайнери постарались.
цитад3


цитад6
цитад 7

цитад 8
Схоже постояльці готелі все норовлять вилізти на башту або взятись за перила)). Як на мене на цих табличках явно бракує чарівного слова "будь-ласка")Изображение 025
Свого часу було чимало протестів стосовно спорудження готелю "на людських кістках"
Однак, йдемо далі , ще одна кругла вежа, доля якої, на жаль, куди печальніша. Дивіться самі:Изображение 050
Старі стіни зберігають дірки від куль
Изображение 047
 Появляються тріщини
Изображение 048
Всередині проростають молоді деревця, а знизу розважаються графітчики.

Изображение 043
Не берусь судити наскільки морально і правильно розміщувати готель на місці концтабору, але стан останньої вежі, яка є пам'яткою архітектури національного значення, також говорить сам за себе.
Tags: львів, пустощі кліо, історія
Subscribe

promo forko june 18, 2013 11:43 46
Buy for 1 000 tokens
Цей добротний нащадок славних часів баб ці Австрії досі стоїть серед таких же кам'яниць квадрат у однієї з численних площ Ринок котрогось з галицьких міст. Його товстим стінам не страшна непогода, хоча й старечо порипують понівечені…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 15 comments